.
Udzieliliśmy ponad 133,6 tys. porad prawnych i mamy 15 009 opinii Klientów
Szukamy prawnika. Oferta dla radców prawnych i adwokatów
Zadaj pytanie » Zadaj pytanie »

Koloryzacja włosów - na co trzeba uważać?

Autor: Artykuł Sponsorowany

Samodzielna koloryzacja włosów nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać. Trzeba jednak przyznać, że przyciemnianie włosów na własną rękę jest w większości przypadków prostsze i prawie nigdy nie kończy się fiaskiem. Rozjaśnianie włosów wymaga z kolei nieco wprawy i zastosowania większej ilości kosmetyków, w tym rozjaśniaczy. Sprawdź, jakich błędów nie popełniać, by w efekcie cieszyć się odświeżonym, pięknym kolorem włosów.



Koloryzacja włosów - na co trzeba uważać?

Samodzielna koloryzacja włosów – przestrzegaj zaleceń producenta produktu

Farbowanie włosów w domu to spora oszczędność czasu i pieniędzy. Nic więc dziwnego, że tak wiele kobiet decyduje się dziś na samodzielną koloryzację. By jednak fryzura nabrała pożądanego koloru, przed przystąpieniem do pielęgnacji, warto szczegółowo przestudiować ulotkę wybranego produktu. W przypadku samodzielnego farbowania włosów, najistotniejszy jest zalecany czas trwania koloryzacji.

Zarówno zbyt wczesne, jak i zbyt późne zmycie kosmetyku skutkuje bowiem niepożądanymi konsekwencjami. Jeśli produkt będzie miał za krótki kontakt z włosami, ich barwa nie będzie tak intensywna, jak być powinna. Poza tym, kolor może się nierównomiernie rozłożyć. Z kolei zbyt późne spłukanie farby, niszczy włosy i bardzo podrażnia skórę głowy. Gdy ta zaczyna swędzieć, jest to wyraźny znak, iż kontakt z kosmetykiem trwa zbyt długo.

Pod uwagę warto wziąć także jego skład. Najlepsze są oczywiście farby, które nie zawierają w składzie amoniaku. Związek ten wyjątkowo źle oddziałuje na strukturę włosa. Sprawia, że kosmyki nabierają wyższej porowatości, stają się matowe, puszące i szorstkie. Farby bez niego w składzie działają o wiele łagodniej, ale nie mniej skutecznie.

Domowe sposoby na rozjaśnienie i przyciemnienie włosów

Jeśli mimo zastosowania się do powyższych wskazówek, efekt samodzielnej koloryzacji Cię nie zadowala, nic straconego. W przypadku, gdy kolor wyszedł za ciemny, możesz sięgnąć po domowe sposoby rozjaśnienia włosów. Takie metody nie obciążają fryzury, są bezpieczne, a niektóre wykazują nawet działanie pielęgnacyjne. Zarówno miód, jak i sok z cytryny, woda utleniona lub ocet jabłkowy są w stanie rozjaśnić włosy o ton lub dwa. W takiej sytuacji nie zaleca się kupowania i stosowania kolejnych, drogeryjnych produktów rozjaśniających. Powtórne ich nałożenie grozi późniejszą łamliwością i wypadaniem włosów.

Zbyt jasny kolor w równie prostych krokach można przyciemnić. W tym celu pomocna okazuje się kawa, czarna herbata, szałwia lub niedoceniany zazwyczaj sok z cebuli. Ta kwestia szczegółowo opisana została w tym miejscu: https://onlybio.life/blog/jak-naturalnie-przyciemnic-wlosy-b105/. Warto do niej zajrzeć, jeśli stoi się przed wyborem udania do fryzjera lub zastosowania niskobudżetowych sposobów na przyciemnienie kosmyków.

Miedziane refleksy, a więc problem, z którym mierzą się najczęściej posiadaczki włosów w odcieniu kasztanowym, niwelują odpowiednie, dedykowane szampony i odżywki. Z całą resztą tego typu niedoskonałości można poradzić sobie za pomocą wspomnianych, domowych metod.


Komentarze (0):

Uwaga!
Szanowni Państwo!
Nasi prawnicy nie odpowiadają na pytania zadawane w formie komentarza pod tekstem. Jeśli chcą Państwo powierzyć swój problem naszym prawnikom, prosimy kliknąć tutaj >>

  • jeden + VIII =

 

Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem.

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Szukamy prawnika »

porady spadkowe

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl

Paragraf jako alternatywne logo serwisu